BeeInspired

Blog użytkownika BeeInspired

5 sprawdzonych sposobów na kaca. Po zakrapianej imprezie pomoże ci... miód!
0


Ból głowy, olbrzymie pragnienie i mdłości – ci niemile widziani goście uwielbiają zjawiać następnego dnia po zakrapianej imprezie. Jak ich wyprosić? Jest na to kilka sposobów.

Skąd się bierze kac?

Jedną z przyczyn złego samopoczucia po spożyciu trunków jest toksyczne działanie aldehydu octowego. Jest to substancja powstająca w wyniku metabolizmu etanolu, alkoholu zawartego w napojach wyskokowych. Dopóki aldehyd octowy nie ulegnie dalszemu rozkładowi, imprezowicza będą męczyć mdłości i bóle głowy.

Jednak nie tylko etanol i jego pochodne należy obwiniać za szczególnie kiepski poranek. Większe spustoszenie w organizmie powoduje metanol, występujący w wielu napojach procentowych jako zanieczyszczenie. W wyniku rozkładu tego alkoholu powstaje formaldehyd, wykazujący bardziej toksyczne działanie niż aldehyd octowy – jego wysokie stężenie może doprowadzić nawet do utraty wzroku.

Jak leczyć kaca?

Na szczęście skutkom metabolizmu alkoholu można przeciwdziałać, tak by uczynić „dzień po” możliwie jak najlżejszym.

Sposoby na kaca

Więcej procentów

Leczenie kaca można zacząć już w trakcie imprezy, pijąc nie tylko duże ilości wody, ale również… odpowiednie trunki. Wódka i dżin zawierają mniej metanolu niż brandy czy czerwone wino, dlatego uświetniając nimi zabawę, zapobiega się negatywnemu wpływowi formaldehydu na organizm.

Klin

Jeśli nie chcieliśmy rezygnować z ulubionego wina i na drugi dzień odczuwamy skutki zatrucia alkoholem, możemy spróbować nieco paradoksalnej metody „klin klinem”. Choć leczenie kaca kolejną porcją procentów może wydawać się niezbyt rozsądne, okazuje się skuteczne ze względu na to, że dostarczony organizmowi etanol hamuje metabolizm metanolu.

Sposób na kaca

Warzywa i owoce

Uporczywe pragnienie pomogą z kolei ugasić warzywne koktajle – ten przygotowany na bazie szklanki soku pomidorowego i żółtka, przyprawiony solą i pieprzem pozwoli wyregulować zaburzony z powodu spożycia alkoholu poziom mikroelementów w organizmie i dostarczy potrzebnych witamin.

Sposoby na kaca - miód

Miód

Aby dodać sobie nieco energii, można skorzystać z mocy naturalnego źródła glukozy i fruktozy, jakim jest miód. 2 łyżki tej słodkości wymieszane w blenderze z dawką witaminy C w postaci ¾ szklanki soku pomarańczowego i pokrojonej cytryny ze skórką pomogą w walce z osłabieniem i złym samopoczuciem.

Metoda na kaca

Ruch na świeżym powietrzu

Dobrym pomysłem będzie również wyjście na spacer. Przechadzka w pobliskim parku pozwoli się odświeżyć, dzięki czemu poczujemy się lepiej, a dotleniony organizm będzie się skuteczniej regenerował.

 1       0
  
        Nie jeszcze żadnego komentarza. Twoja opinia może być pierwsza!